iletisim@dogrudil.com
0 262 319 10 19
Çalışma Saatleri: 08:00 - 20:00

CBLT İLE YABANCI DİL EĞİTİMİ KOCAELİ’NDE!

 

Dil, bir iletişim aracı olduğuna göre hepimiz iletişim kurabilmek amacıyla bir yabancı dil öğrenmeye karar veririz. İletişim kuramıyorsanız dil öğreniminde öğrendiğiniz her şey değersiz ve anlamsızdır.

Doğru Dil Yabancı Dil Kursu Türkiye’de tek CBLT merkezidir. Kursumuzda CBLT ile  yetkinlik odaklı yabancı dil eğitimi vermekteyiz.

Eğitim sürecinde ne kadar çok bilgi öğrendiğiyle değil, öğrenilen bilgiyle hedef yetkinlikleri ne kadar iyi icra edebildiğine odaklanılır. Örneğin: Öğrendiğiniz yabancı dilde ‘Yol tarif etmek’, ‘Bankada hesap açtırmak’ ya da ‘Alışverişte pazarlık yapmak’  birer yetkinlik olsun.  Değerlendirme bu yetkinlikleri yerine getirebilmek için gerekli konuşacağımız yabancı kelime bilgisi ve dil bilgisini ölçerek yapılmaz çünkü yetkinlik odaklı yabancı dil eğitiminde bu bilginin tek başına hiçbir anlamı yoktur. Yani; kaç kelime bildiğinizin ya da ne kadar dil bilgisine hakim olduğunuzun hiçbir önemi yoktur. Önemli olan tek bir şey vardır;  bu bilgilerle eğitim sürecinde bolca pratiği yapılan yetkinlikleri ne kadar iyi yerine getirebildiğiniz! Haliyle ölçme değerlendirme de yetkinlik performansı üzerinden yapılır. CBLT ile neler yapabildiğinizi görünce şaşıracaksınız.

 

Eğtim Direktörü

Cevdet ŞENGÜL